Per Balsvard blev valgt ind i bestyrelsen til afløser for Leif Thestrup som ikke ønskede genvalg.
Bent Birknend blev valgt ind som suppleant.

Kamp   Dato Kl. Hold KALENDER Pulje R   Rev. 31/05/19     Bemærk
februar 2019    
109868 3.2.19   2. DIV Her mod Vejen 1 1 11   Kim Tage Henning Jørgen P.  
  ti 5.2.19 19:00 3. DIV Her mod Bristol 1 1 11   Jacob Jan R Søren John_G  
104749 ti 5.2.19 10:00 OB 2 her mod Bristol 1 27 12   Henning Carsten Mogens Jørgen  
107272 on 6.2.19 10:00 OB 2 m hold 3 her mod Bristol 3 2 12   Carsten Villy C er flyttet    
  on 6.2.19 19:00 Serie 2,hold 1 ude mod Assens 1 9 11   Daniel John A Freddy Leif L  
100173 on 6.2.19 19:00 Serie 2,hold 2 her mod Søndersø 1 10 11   Flemming Leif T Bendt B Per B  
  to 7.2.19 19:00 Serie3, hold 3 ude mod Ørbæk 1 19 11   Thomas Bendt B Per B Jan B  
113993 to 7.2.19 19:00 Serie3, hold 1 her mod Ørbæk 3 17 11   John M Ivan Allan Silas  
  to 7.2.19 10:00 Indiv. OB kegler hos Assens 3 5   Knud E        
  to 7.2.19 10:00 Indiv. OB kegler hos Tommerup 4 5   Kurt D        
107159 ma 11.2.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 1 her mod Søndersø 1 2 12   Flemming Leif T      
DATO ma 11.2.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 2 hos Søndersø 2 2 12   Henning Arne      
DATO ma 11.2.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 3 hos Aarup 1 2 12   Kim Tage      
  ti 12.2.19 10:00 OB 1 hos Billard Ø 1 30 12   Tubbi Villy C Carsten Ib  
  ti 12.2.19 10:00 OB 3 hos Haarby 2 28 12   Finn Knud E Arvig Helge  
105029 ti 12.2.19 10:00 OB 5 her mod Aarup 1 32 12   Kurt D Arne Villy Johannes  
113293 on 13.2.19 19:00 Serie 1 her mod Otterup 1 6 12   Kurt D Arne Lars Benny  
  on 13.2.19 10:00 OB 2 m hold 1 hos Frem 2 2 13   Kurt D Karin D      
  on 13.2.19 10:00 OB 2 m hold 2 hos N.Aaby 1 1 13   Finn Knud E      
  on 13.2.19 10:00 OB 2 m hold 3 oversidder 2 13   Carsten Villy C      
  14.2.19 17:00 TENAX her på bord 1   3   Per B        
  to 14.2.19 19:00 Serie 3, hold 2 Ude hos Vissenbjerg 1 18 12   John F Leif L Knud E Allan  
  fr 15.2.19   Søgaards Cup hos Bristol 1 og 2     Leif L Kurt D      
  17.2.19   2. DIV Ude mod Bov 1 1 12   Kim Tage Henning Jørgen P.  
  ti 19.2.19 19:00 3. DIV Ude mod Søndersø 1 1 12   Jacob Jan R Søren John_G  
  ti 19.2.19 10:00 OB 2 hos Assens 1 27 13   Henning Carsten Mogens Jørgen  
104864 ti 19.2.19 10:00 OB 4 her mod N.Aaby 2 29 13   Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
109258 on 20.2.19 19:00 Serie 2,hold 1 her mod Ørbæk 1 9 12   Daniel John A Freddy Leif L  
  on 20.2.19 19:00 Serie 2,hold 2 ude hos Ejby 1 10 12   Flemming Leif T Bendt B Per B  
  to 21.2.19 19:00 Serie3, hold 3 ude mod Haarby 1 19 12   Thomas Bendt B Per B Jan B  
113998 to 21.2.19 19:00 Serie3, hold 1 her mod Vissenbjerg 2 17 12   John M Ivan Allan Silas  
DATO ma 25.2.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 1 ude mod hold 3 2 13   Flemming Leif T      
107163 ma 25.2.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 2 her mod Aarup 1 2 13   Henning Arne      
107161 ma 25.2.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 3 her mod hold 1 2 13   Kim Tage      
  ti 26.2.19 10:00 OB 1 her mod Ørbæk 3 30 13   Tubbi Villy C Carsten Ib  
104808 ti 26.2.19 10:00 OB 3 her mod Søndersø 4 28 13   Finn Knud E Arvig Helge  
  ti 26.2.19 10:00 OB 5 hos Ørbæk 1 32 13   Kurt D Arne Villy Johannes  
103297 on 27.2.19 19:00 Serie 1 her mod Nyborg 1 6     Kurt D Arne Lars Benny  
107278 on 27.2.19 10:00 OB 2 m hold 1 her mod Nyborg  1 2 14   Kurt D Karin D      
107222 on 27.2.19 10:00 OB 2 m hold 2 her mod Søndersø 1 1 14   Finn Knud E      
slut on 27.2.19 10:00 OB 2 m hold 3 hos Ørbæk 1 2 14   Carsten Villy C      
115262 to 28.2.19 19:00 Serie 3, hold 2 her mod Bristol 2 18 13   John F Leif L Knud E Allan  
Marts 2019    
109876 3.3.19   2. DIV Her mod Fåborg 1 1 13   Kim Tage Henning Jørgen P.  
  3.3.19 11:00 Søgaards Cup Hos Næsby   3   Leif L        
104758 ti 5.3.19 10:00 OB 2 her mod Haarby 3 27 14   Henning Carsten Mogens Jørgen  
slut ti 5.3.19 10:00 OB 4 hos Nyborg 1 29 14   Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
  ti 5.3.19 19:00 INSTRUKTION Alle med snit u 10       Kim        
109262 on 6.3.19 19:00 Serie 2,hold 1 her mod Haastrup 1 9 13   Daniel John A Freddy Leif L  
  on 6.3.19 19:00 Serie 2,hold 2 ude hos Bristol 1 10 13   Flemming Leif T Bendt B Per B  
104046 to 7.3.19 19:00 Serie3, hold 3 her mod Faaborg 1 19 13   Thomas Bendt B Per B Jan B  
  to 7.3.19 19:00 Serie3, hold 1 ude mod Næsby 1 17 13   John M Ivan Allan Silas  
107165 ma 11.3.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 1 her mod Assens 1 2 14   Flemming Leif T      
DATO ma 11.3.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 2 hos Billard Ø 1 2 14   Henning Arne      
slut ma 11.3.19 19:00 Fri Car. 2 M hold 3 hos Søndersø 1 2 14   Kim Tage      
slut ti 12.3.19 10:00 OB 1 hos Tommerup 2 30 14   Tubbi Villy C Carsten Ib  
slut ti 12.3.19 10:00 OB 3 hos Næsby 4 28 14   Finn Knud E Arvig Helge  
105038 ti 12.3.19 10:00 OB 5 her mod Næsby 2 32 14   Kurt D Arne Villy Johannes  
slut on 13.3.19 19:00 Serie 1 ude mod Aarup 1 6     Kurt D Arne Lars Benny  
slut to 14.3.19 19:00 Serie 3, hold 2 hos Ejby 1 18 14   John F Leif L Knud E Allan  
slut 17.3.19   2. DIV Ude mod Frem 1 1 14   Kim Tage Henning Jørgen P.  
4 runde 17.3.19 10.00 TENAX Her på bord 1   4   Per B Jan B      
NB 17.3.19 10.00 Serie 2,hold 1 ude mod Marstal 1 9 14   Daniel John A Freddy Leif L  
start ti 19.3.19 10:00 OB BONUS Hos Bristol 3 ? 1   Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
  ti 19.3.19 19:00 INSTRUKTION Alle med snit u 10       Kim        
100183 on 20.3.19 19:00 Serie 2,hold 2 her mod N.Aaby 1 10 14   Flemming Leif T Bendt B Per B  
114048 to 21.3.19 19:00 Serie3, hold 3 her mod Haastrup 1 19 14   Thomas Bendt B Per B Jan B  
slut to 21.3.19 19:00 Serie3, hold 1 ude mod Bristol 1 17 14   John M Ivan Allan Silas  
  23.3.19 9:30 Seniorcup 7 hos Marstal 3.4.5 7   Per B Kurt D Bendt B Karin D  
  ti 26.3.19 10:00 OB BONUS hos Bristol 2   2   Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
slut to 28.3.19 19:00 Serie 3, hold 2 ude mod Ejby 1 18     John F Leif L Knud E Allan  
  30.3.19     Ladies Cup 2018-19                
april 2019    
  ti 2.4.19 10:00 OB BONUS her mod Vissenbjerg    3   Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
  ti 2.4.19 19:00 INSTRUKTION Alle med snit u 10       Kim        
115513 on 3.4.19 19:00 Serie 2 KVARTFINALE her mod Bristol       Daniel John A Freddy Leif L  
NB to 4.4.19 19:00 Serie3, hold 3 ude mod Marstal 1 19 8-0   Flem A Bendt B Per B Jan B  
114005 to 4.4.19 19:00 Serie3, hold 1 Her mod Aarup 1 17 15   John M Ivan Allan Silas  
115289 ti 9.4.19 10:00 OB BONUS Her mod Bristol 3   4   Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
  on 10.4.19 10.00 OB 2 mands Reg. Finale her 8 mand     Kurt D Karin D      
115566 to 11.4.19 19:00 Serie 3 hold 3 slutspil Her mod Ørbæk bord 1+2     Flem A Bendt B Per B Jan B  
115559 13.4.19 11:00 Serie 2 Semifinale Her mod Taars BK 8 mand     Daniel John A Freddy Leif L  
  ti 16.4.19 17:00 Bestyrelsesmøde her       Kurt D Henning Flem A Leif T Per B
  ti 16.4.19 19:00 INSTRUKTION Alle med snit u 10       Kim        
  on 17.4.19 10.00 Venskabsturnering Her mod Billard øst 2x8 m     Finn Ib Bendt B Per B  
  on 17.4.19 10.00 Venskabsturnering Her mod Billard øst 2x8 m     Kurt D Karin D Jan B Kurt G M  
115290 ti 23.4.19 10:00 OB BONUS Her mod Bristol 2   5   Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
  to 25.4.19 19:00 Serie 3 hold 3 slutspil 2 hos Børkop BK       Flem A Bendt B Per B Jan B  
  27.4.19 9:30 Senior Cup FINALE HER 16 MAND     Kurt D Bendt B Per B    
  ti 30.4.19 10:00 OB BONUS hos Vissenbjerg   6   Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
  ti 30.4.19 19:00 INSTRUKTION Alle med snit u 10       Kim        
maj 2019    
  ti 7.5.19 10:00 Keglebillard Bonus hos Billard Øst slut 1     Kurt D Bendt B Jan B Karin D  
  fr 10.5.19 11:00 OB 2 mands Landsfinale i       Kurt D Karin D      
  11.5.19 11:00 OB 2 mands Svindinge       Kurt D Karin D      
  ti 21.5.19 19:00 Bestyrelsesmøde her                
  ti 28.5.19 19:30 GENERALFORSAMLING HER                
juni 2019    
  8.6.19   TENAX FINALE BOV BK       Per B Jan B      
  9.6.19   TENAX FINALE BOV BK       Per B Jan B      
  ma 10.6.19                      
  ti 11.6.19  17.00  Bestyrelsesmøde  Her       Kurt D Henning Kim G  Flem A Per
  ti 11.6.19  19.00  INSTRUKTION  Alle med snit u 10       Kim G        
  to 13.6.19                      
  fr 14.6.19                      
  15.6.19 10:00 DDBU ÅRSMØDE Brøndby       Kurt D Karin D      
  16.6.19                      
  ma 17.6.19              Allan        
  ti 18.6.19                      
  on 19.6.19                      
  to 20.6.19                      
  fr 21.6.19                      
  22.6.19                      
  23.6.19                      
  ma 24.6.19                      
  ti 25.6.19                      
  on 26.6.19                      
  to 27.6.19                      
  fr 28.6.19                      
  29.6.19                      
  30.6.19                      
31-Maj-2019

Overskrift

Jeg er en paragraf. Klik her for at redigere mig og tilføje din egen tekst. Jeg er et godt sted at fortælle dine besøgende lidt om dig selv, og hvad din hjemmeside handler om.