Hold Turnering

Holdnumre og tildeling af puljer er nu fastlagt for

Sæsonen 2019 - 2020

Nedenfor kan du se hvilket Hold du skal spille på og i hvilken Pulje.

Dem der har tilmeldt sig individuelle turneringer, er nu blevet registreret ved DDBU

Cup Turneringer vil blive annonceret her på siden, når de indløber fra DDBU.

Med sportslig hilsen

Turneringsudvalget.

Holdturneringsplanen      Sæson 2019-2020  
DISCIPLIN                
                   
KEGLER Hold Pulje Spiller Spiller Spiller Spiller Spiller Spilledag Spilleuge
                   
1. DIV. 1 1 Henning C Kim G. Gert E. Jørgen P. J. Tage A. Søndag Lige uger
                   
Serie 1 1 6 Jan R. Jakob H. Søren R. Jan T. S.   Onsdag Ulige uger
Serie 1 2 6 Thomas K. Kurt D. Arne N. Lars K. Benny R. Onsdag Ulige uger
                   
Serie 2 1 9 John A Daniel B. Freddy M. Leif L.   Onsdag Lige uger
Serie 2 2 8 Flemming A Jan B. Bendt B.  Per B. Henrik B. H. Onsdag Lige uger
                   
Serie 3 1 20 Thomas K. Jan B. Bendt B. Per B Flemming A Torsdag Lige uger
Serie 3 2 19 Leif L. John F. John M. Knud E. Allan H. Torsdag Ulige uger
Serie 3 3 21 Bendt B.  Henrik B.H. Torben P. Torben S   Torsdag Ulige uger
Serie 3 4 18 John M. Silas D.J. Carsten L. Ivan B. Allan H. Torsdag Lige uger
                   
Oldboys 4M 1 31 Kurt D Arne N. Villy K. Johannes S Torben S. Tirsdag Ulige uger
Oldboys 4M 2 28 Kurt D Jan B. Bendt B. Karin D. Henning J. Tirsdag Lige uger
Oldboys 4M 3 29 Finn O. Knud E. Arvig P. F. Helge L Bjarne H. Tirsdag Ulige uger
Oldboys 4M 4 30 Tubbi Willy C. Carsten L. Ib J Jørgen L. Tirsdag Lige uger
                   
Oldboys 2M 1 2 Kurt D. Karin D       Onsdag Ulige uger
Oldboys 2M 2 3 Finn O. Knud E.       Onsdag Ulige uger
Oldboys 2M 3 4 Bendt B. Frank B.       Onsdag Ulige uger
Oldboys 2M 4 2 Carsten L. Villy C.       Onsdag Ulige uger
                   
2M 1 9 Leif L Jan B.       Mandag Ulige uger
                   
CARAMBOLE.              
                   
Fri 2M 1 2 Jørgen P. J. Flemming       Mandag Lige uger
Fri 2M 2 3 Kim G. Tage S. A.       Mandag Lige uger
Fri 2M 3 2 Henning C Arne N.       Mandag Lige uger
                   
INDIVIDUELT              
Kegler                  
Klasse M     Henning C.            
Klasse M     kim G.            
Klasse B Kvinder   Karin D.            
Klasse OB     Karin D.            
Klasse OB     Kurt D.            
Klasse OB     Knud E.            
Klasse D     Knud E.            
Klasse E     Silas D. J.            
                   
INDIVIDUELT              
Fri Carambole                
                   
Klasse  A + M   Jørgen P.J.            
Klasse  A + M   Kim G.            
Klasse  A + M   Tage S.A.