DEN DANSKE BILLARD UNION
                        DATOPLAN KEGLEBILLARD 2017
  19. december 2016                                                  
  Datoplan pr.                                                  
   MÅNED Januar Februar Marts April Maj Juni
   UGE NR. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
   LØRDAG 7 14 21 28 4 11 18 25 4 11 18 25 1 8 15 22 29 6 13 20 27 3 10 17 24
   SØNDAG 8 15 22 29 5 12 19 26 5 12 19 26 2 9 16 23 30 7 14 21 28 4 11 18 25
   KEGLEBILLARD                                                  
   Elitedivisionen LS   LS   LS   LS   LS       DM                        
   1. Division   S   S   S   S   S   S       LF                  
   2. Division S   S   S   S   S   S   S       LF                
   3. Division   S   S   S   S   S   S   SF   LF                  
   Serie 1 - Vest 4   18   1   15   1   15   29       SF   RF   LF        
   Serie 2 - Vest   11   25   8   22   8   22   5   SF   RF   LF          
   Serie 3 (Handicap) - Vest 5 12 19 26 2 9 16 23 2 9 16 23 30 6     SF   RF   LF        
   Kvindedivisionen 3   17   31   14   28   14             LF              
   Old Boys  Hold - Vest 3 10   24 31 7 14 21 28 7 14         SF   RF   LF          
   2 Mands Hold - Vest     16   30   13   27   13   27         SF   RF          
   Serie 1 - Øst S   S   S   S   S   S   SF       RF       LF        
   Serie 2 - Øst   S   S   S   S   S   S   SF       RF   LF          
   Serie 3 (Handicap) - Øst S   S   S   S   S   S   SF       RF       LF        
   Old Boys  Hold  tirsdag - Øst   10   24   7   21   7   1/16   1/8   SF   RF   LF          
   Old Boys  Hold  onsdag - Øst   11   25   8   22   8   1/16   1/8   SF   RF   LF          
   Old Boys  Hold  fredag - Øst   13   27   10   24   10   1/16   1/8   SF   RF   LF          
   Stafet kegler tirsdag - Øst   10   24   7   21   7   21   RF                      
   Par  onsdag - Øst 4   18   1   15   1   15   KF   SF   RF                
   LF 3 Mands Hold torsdag - Øst 5 12 19 26 2 9 16 23 2 9 16 23   6   RF                  
   2 Mands hold fredag - Øst     20   3   17   3   17   31         SF   RF          
   Ungdomshold                   LF                              
   Tenax                                             LF    
   Senior - Elite       KF   KF       SF EL     DM     RF                
   Junior - Elite                             P             DM      
   Senior - M   M           M       RF           LF              
   Senior - A          A       A       RF   Å       LF     P      
   Senior - B        B       B       RF           LF              
   Senior - C         C       C       RF   S       LF     I      
   Senior - D       D       D       RF           LF              
   Senior - E          E       E       RF   K       LF     N      
   Kvinder - Elite                   SF       DM                      
   Kvinder - M         RF       LF           E             S      
   Kvinder - A       RF       LF                                  
   Kvinder - B          RF       LF                         E      
   Kvinder - C               LF                                  
   Ungdom individuelt - Vest                           RF       LF              
   Senior handicap  individuelt     16       13       RF           LF                
   Old Boys  individuelt - Vest   12       9       9       RF         LF            
   Ungdom  individuelt - Øst   Ui       Ui       RF               LF              
   Senior handicap  individuelt     16       13       RF           LF                
   Old Boys  individuelt - Øst OB       OB       OB       RF           LF            
   Ungdoms Cup - Vest         UC       UC   UC       UC   RF   LF            
   Ladies Cup - Vest   LC       LC       LC       LC       RF   LF          
   Senior Cup - Vest SC       SC       SC       SC       SF   RF1 RF2          
   Old Boys Cup - Vest                                                  
  Søgaard - DDBU Cup Vest                                                  
   Ungdoms Cup - Øst UC       UC       UC       UC       RF   LF            
   Ladies Cup - Øst   LC       LC       LC       LC       RF   LF          
   Senior Cup - Øst SC       SC       SC       SC       SF   RF            
   Old Boys Cup - Øst   OB       OB       OB       OB   SF   RF              
  Søgaard - DDBU Cup Øst   15         19       19           29       LF        
                                             
  SPILLETIDER:   L = Lørdag   LF = Lands Finale     DM = DM Finale        
      S = Søndag   RF = Regions Finale     SF = DM Semifinale        
      LS = Lørdag/Søndag       SF = Semi Finale     KF = DM Kvartfinale        
      UC = Ungdoms Cup       KF = Kvart Finale     KV = DM Kvalifikation        
      LC = Ladies Cup                                        
      SC = Senior Cup                                        
      OC = Old Boys Cup